Nasza biblioteka

środa, 5 października 2016

Niezwykły wernisaż
Zapraszamy na wernisaż prac malarskich wzbogacony o część muzyczno-poetycką:
Poezja autorska: Janina Partyka-Pojęta, Jarosław Engler, Andrzej Skupiński i inni.
Muzyka i śpiew: Marek Broda i inni.
Z Grupy Artystycznej „Sztuka Bez Barier 14"

Warto w tym miejscu zaprezentować nieco informacji o Artystach:
Grupa Artystyczna „SZTUKA BEZ BARIER '14” z siedzibą w MDK Batory w Chorzowie, skupia kilkunastu artystów amatorów i profesjonalistów zajmujących się krzewieniem kultury wśród społeczności lokalnej i nie tylko z zakresu malarstwa, literatury, muzyki i śpiewu oraz fotografii. Inicjatorem założenia i koordynatorem Grupy jest dr inż. Janina Partyka-Pojęta.
Członkowie Grupy są zdobywcami licznych nagród konkursów krajowych i międzynarodowych za swoje prace malarskie, fotograficzne, poetyckie. Mieli wiele wystaw autorskich i zbiorowych w kraju i za granicą (np. w Chorzowie, Krakowie, Warszawie, Koszalinie, w Gliwicach, Strzelcach Opolskich, Katowicach, we Francji, Niemczech).
Ich twórczość została udokumentowana w licznych pracach zbiorowych i autorskich. Również są autorami tekstów piosenek zespołów muzycznych.
Pomimo tego, że Grupa powstała w 2014 r. to na swoim koncie ma wiele prestiżowych osiągnięć. Członkowie Grupy brali udział w plenerach malarskich np. Makowie Podhalańskim, Ochli, Męcikale, Świętochłowicach, Mikołowie, Siemianowicach Śląskich. Mają na swoim koncie liczne wieczorki muzyczno-poetycko z autorską poezją np. w Chorzowie, Wiśle, Krakowie, Strzelcach Opolskich, Ustroniu, Siemianowicach Śląskich, Katowicach, Świętochłowicach, Gliwicach. Reprezentanci Grupy także uczestniczyli w wielu występach artystycznych, rozpowszechniając swoją twórczość literacką i muzyczną, w której to skład wchodzi: satyra, poezja śpiewana, muzyka i śpiew estradowy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz